Somon DNA Nedir?

Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle kaçınılmaz olarak cilt kalitesi bozulmaktadır. Kollajen ve elastik lifler parçalanır ve vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. 30 yaşından sonra her yıl %1 kollajen kaybı yaşanır. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır. Donuk görünen cildinizi daha canlı, daha pürüzsüz, yüzünüzdeki ifadeyi kaybetmeden geri kazanmanın etkin ve güvenilir yolu Somon DNA tedavisidir.

Somon DNA, polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinin cilde nüfus edilmesiyle uygulanmaktadır. İçeriğini oluşturan moleküller vücudun tamamen doğal elemanlarıdır. Polinükleotidler, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleridir. Hyalüronik asit ise bağ dokumuzun temel maddesi olup, cildimizin nem dengesini sağlamaktadır.

Somon DNA Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişi anestezi kremler ile uyuşturularak “Somon DNA” içeriğinin acısız bir şekilde cilt altına nüfus etmesi sağlanır. Somon DNA aşısı uygulamasında 1 seans hyalüronik asit, 1 seans Somon DNA uygulanmaktadır.

Somon DNA Kimlere Uygulanır ya da Uygulanmaz?

Somon DNA, deneme uygulaması yapılan bölgede cilt enfeksiyonu varsa, o kişilere uygulanmaz.

Somon DNA Hangi Sorunları Çözer?

Cildin daha sağlıklı, genç, parlak ve ışıltılı gözükmesini sağlar. Avantajı yaz kış her mevsim yapılabilmesidir. Somon DNA, yüzeysel lekeleri açıp gözenekleri daraltır.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  • Uygulamanın kalıcığı diğer botulinium toksin uygulamalarında olduğu gibi 4 ila 6 aydır.
  • Somon DNA tedavisi, etkisini 3-4 seanstan sonra göstermeye başlar.
  • Uygulamanın yaklaşık 1 yıl gibi bir kalıcılığı vardır.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Haftada 1 ve 15 günde 1 aralıklarla olacak şekilde, Somon DNA 4 seans yapılmaktadır.