Organik Peeling Nedir?

Organik peeling, siyah sirkeden elde edilen doğal veorganik bir peelingtir. İçeriğindeki potasyum, salisilik asit ve linoleikasitten elde edilen yasmonik asit ile hızlı yara iyileşmesini destekler. Ayrıca akne, deri yaşlanması ve pigmentasyon problemlerinde iyileşmeler sağlar.

Siyah Asetik Asit – Siyah Sirke

Siyah pirinçten fermente edilen çok değerli bir sirkedir. Çok yüksek miktarda organik materyal ve mineraller ile yüksek konsantrasyonda esansiyel aminoasitler içerir. Siyah sirkenin birçok yararı yapılan çalışmalarda gösterilmiştir. Dolayısıyla temeli siyah sirkeye dayanan Theraderm Black Peelde oldukça etkili leke giderici ve antioksidan aktivitesi gösterdiği yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Potasyum 

Enflamatuar dermatozlarda topikal kullanımına yönelik yapılan invivo ve invitro çalışmalarda özellikle eritem ve hızlı yara iyileşmesinde yüksek başarılar elde etmiştir.

Linoleik Asit& Salisiliki Asit

Linoleik asit ve salisilik asit bitkiler zarar gördüğünde iyileştirici etkiler sağlamak üzere salgılanırlar. Bu iki madde;keratinizasyonu (ölü derinin atımı) kolaylaştırırken, hem mikrobial kolonizasyonun engellenmesi hem de enflamasyonun baskılanmasında önemli role sahiptir.

Biosülfür

Aknelive problemli deri tedavilerinde kullanımı özellikle faydalıdır. Hem keratolitik (ölü derinin katımını kolaylaştırması) hem de antiseptik/antimikrobiyal etkiler sağlar.