Cilt Mezoterapisi nedir?

Cilt mezoterapisinde solüsyonlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca solüsyonlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Cilt mezoterapisi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Cilt Mezoterapisi nasıl etkili olur?

Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?

  • Donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltlerin canlandırılması
  • Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkmanın engellenmesi
  • Cildin yaşlanmasını engellemek
  • Yüzün yorgun görünümünü gidermek
  • Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek
  • Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
  • Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
  • Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
  • Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık izlerini gidermek
  • Diğer yöntemlerle birlikte ciltte çatlak oluşumunu önlenmek

Cilt Mezoterapisi nasıl uygulanır?

Cilt mezoterapisinde uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Cilt mezoterapisinde hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.

Cilt Mezoterapisi sonrası cilt nasıl gözükür?

Cilt mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Cilt Mezoterapisi ne sıklıkta uygulanır?

Cilt mezoterapisi başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Cilt mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Uygulama bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Cilt Mezoterapisi başka yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?  

Cilt mezoterapisinin cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra cilt mezoterapisi yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Cilt Mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Cilt mezoterapisi hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek uygulama seçeneği olamaz. Diğer uygulama yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.