Buz Lazer Epilasyon Nedir?

En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer (Xlase Plus) epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde tamamen acısız bir sistem olan Buz Lazer (Xlase Plus) ile ten renginiz, tüy renginiz, nasıl olursa olsun istenilen sonuçları elde etmek mümkün.

Koyu ten Xlase Plus Lazer teknolojisine uygun mu?

Yeni nesil lazer epilasyon teknolojilerine en önemli farkı tüm ten renklerine uygunluğundur. Dört mevsim boyunca ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun Xlase Plus Lazer sisteminden faydalanabilirsiniz.

Buz Lazer (Xlase Plus), hangi mevsimde yapılabiliyor?

Xlase Plus lazerden her mevsim faydalanabilirsiniz. Eski sistem lazer epilasyon sistemlerinin ten rengi koyulaştıkça etkisi de azalırdı. Koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan Xlase Plus lazer sistem ile bronz tene sahip olduğunuzda dahi uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Yüzüm için bu yeni sistemden faydalanabilir miyim?

Yüzdeki tüylerde eski nesil lazer sistemlerinin faydalı olmamasının başlıca nedeni  yüzde bulunan tüylerin çok açık renk ve daha ince olmasıdır. Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde uygulama yapıldığında yüzde tetikleme yaptığı gözlemlenmiştir. Buz Lazer (Xlase Plus),yüzdeki en ince ve en açık tüylerde bile etkili olan bir teknolojiye sahiptir. Yüzde uygulama yapılacak bölgelerin çok küçük olması, başlıkların bu bölgelere uygulama yapılamayacak kadar büyük olması sebebiyle pek mümkün olmuyordu. Xlase Plus lazer sistemi  kaş arası, dudak üstü gibi küçük bölgeler için tasarlanmış başlıklara sahiptir.

Cildiniz istediğiniz kadar pürüzsüz değil mi?

İnce ve açık renk tüylerde eski nesil sistemlerin etkili olmaması, tedavi tamamlandıktan sonra pürüzsüz bir cilde ulaşılmasını zorlaştırıyordu. Xlase Plus lazer epilasyon teknolojisi ise tüm tüylerde etkili olduğundan çok daha pürüzsüz bir sonuç alınmasını sağlıyor.

Kaç seans  gerekiyor?

Dört hafta aralıkla 3-5 seans arası bazı kişilere yeterli gelirken, klinik araştırmalar pürüzsüz etki yaratmak için genelde 6 seans gerektiğini gösteriyor. Tüm vücut epilasyon uygulaması bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor.

İşlem sırasında acı var mı?

Xlase Plus lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. Özellikle acı eşiği çok düşük olan kadın ve erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem Buz Lazerdir.